Czym jest mediacja?

Mediacja to Twoja rozmowa z drugą osobą o trudnych sprawach prowadzona w obecności mediatora – osoby, która pomoże się porozumieć i będzie dbać, aby nikt nie poczuł się stratny czy pokrzywdzony.


umów się na mediację

 

 

Lepiej rozmawiać

Od 27 X do 15 XII 2007 r. przeprowadziliśmy ogólnopolski cykl warsztatów dla rodziców znajdujących się w sytuacji kryzysowej wywołanej rozstaniem, rozwodem lub rozłąką. Miejsca warsztatów: Warszawa, Gdańsk, Kraków, Lublin, Koszalin, Knurów, Poznań, Leszno, Wodzisław Śl., Siemianowice Śl., Wrocław, Częstochowa.

Zajmowaliśmy się na nich komunikacją z dziećmi i małżonkami, konstruktywnym rozwiązywaniem konfliktów i budowaniem więzi rodzinnych w sytuacji kryzysu „okołorozstaniowego”.

Szczególowe zagadnienia:
-rozumienie potrzeb dzieci uwikłanych w konflikt rodziców i jak na nie odpowiadać
-ustalanie rodzicielskiego planu wychowawczego
– rola ojca w rodzinie i jego miejsce w życiu dziecka
-mediacja w sytuacji konfliktu rodzinnego – cele, zasady i przebieg

Zajęcia były prowadzone przez specjalistów od lat zajmujących się konfliktami rodzinnymi i małżeńskimi. Łączyły formę praktycznych ćwiczeń z prezentacjami zawierającymi konkretne, życiowo przydatne informacje. Wszyscy uczestnicy otrzymali specjalnie przygotowane materiały.

Warszawa: Warsztaty odbyły się 27 października i 17 listopada
Kontakt: Tadeusz Baszniak, tadeusz.baszniak@mediacja.org tel. (22) 825 40 83, 409 53 83 (pon.–pt. godz. 9–17)

Lublin: Warsztatyodbyły się10 listopada
Kontakt: Agnieszka Harasimiuk aharasimiuk@wp.pl, tel. 509 938 277 lub Krzysztof Cholewa krzysztofcholewa@wp.pl tel. 501 575 693

Leszno:Warsztatyodbyły się8 grudnia
Kontakt: Anna Krzywicka–Filus, filus@icpnet.pl, tel. 605 31 28 31

Kraków: Warsztatyodbyły się25 listopada
Kontakt: Danuta Wiecha, tel. (12) 654 43 59; kom. 604 432 306; dpwiecha@poczta.fm

 

Wodzisław Śląski: warsztatyodbyły się24 listopada
Kontakt: Patryk Kujan, patrykkujan@onet.eu, tel. 504190924
Iza Kalinowska tel. 501 688 762, izakalinowska@wb.pl

 

Gdańsk: Warsztatyodbyły się8 i 15 grudnia
Kontakt: Magdalena Grabarczyk-Bródka, tel. (502) 359974, mgrabarczyk-brodka@wp.pl lub Katarzyna Stryjek, tel. (502) 209729, kstryjek@interia.pl

Poznań:Warsztatyodbyły się15 grudnia
Kontakt: Justyna Żukowska, Jolanta Graczyk-Ogdem (61) 855 22 78, jola.graczyk-ogdem@kopd.poznan.pl

Wrocław 1: Warsztatyodbyły się15 i 16 listopada
Kontakt: Anna Wiśniewska tel. 601 711049, annawi@poczta.onet.pl
Ryszard Ciecierzyński tel. 603 80 50 30, ciecior@vp.pl

Wrocław 2:Warsztatyodbyły się30 listopada i 1 grudnia
Kontakt: Barbara Popczyńska tel. 693 425 792

Knurów: Warsztatyodbyły się21 i 22 listopada
Kontakt: Ewa Czapelka tel. 697989 660 lub (32) 2352738. Więcej: www.mediacjeknurow.republika.pl

 

Siemianowice Śląskie: Warsztatyodbyły się1 grudnia
Kontakt: Aleksandra Skwara, tel. 501409954, biuro@meditor.pl lub sekretariat poradni tel. (32) 608 65 65

Koszalin: Warsztatyodbyły się8 grudnia
Kontakt: Danuta Okuniewska-Jurgielewicz tel. 607 563 583 i Violetta Południak tel. 501 640467

Częstochowa:Warsztatyodbyły się8 i 14 grudnia
Kontakt: Monika Podgórska 880861883, Grażyna Walewska 603578 496 pon.-pt. w godz. 8-16, rozmawiaj@poczta.onet.pl
Koszt: 30 zl od osoby

 

Warsztaty byly wspólfinansowane przez Ministerstwo Pracy i Polityki Spolecznej w ramach Rzadowego Programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich

Obecnie, niektóre ośrodki w kraju wciąż regularnie prowadzą kolejne edycje warsztatu „Lepiej rozmawiać”, już bez wsparcia MPiPS.

 


Projektowanie stron www Poznań