Czym jest mediacja?

Mediacja to Twoja rozmowa z drugą osobą o trudnych sprawach prowadzona w obecności mediatora – osoby, która pomoże się porozumieć i będzie dbać, aby nikt nie poczuł się stratny czy pokrzywdzony.

 

Mediatorzy

Maciej Tański - dyrektor

Mediator i trener umiejętności mediacyjnych od 1998 roku. Dyrektor i założyciel Centrum Mediacji Partners Polska w 2001 roku. Mediuje ok. 500 godzin rocznie, specjalizując się w sprawach rodzinnych, cywilnych, gospodarczych i relacji wewnątrzorganizacyjnych. Członek, sekretarz i przewodniczący Społecznej Rady ds. Alternatywnych Metod Rozwiązywania Sporów przy Ministrze Sprawiedliwości w kolejnych trzech kadencjach od roku 2005. Obecnie jest jej członkiem.

Stypendysta Weinstein JAMS International Fellowship w 2015 roku.

Autor i współautor publikacji nt. mediacji (o tłumaczeniach nie wspominając), m.in. „Dziecko w rozwodzie. Poradnik dla rodziców”, „Tata na zawsze. Poradnik dla ojców po rozstaniu”, „Dziecko w rozstaniu rodziców”, „49 pytań o mediację rodzinną”.

Mąż, ojciec córki i syna.

Agnieszka Dusińska - mediatorka

Ukończyła studia z etnologii i antropologii kulturowej, jak również szkolenia z mediacji rodzinnej. Od 4 lat specjalizuje się w sprawach rodzinnych.

Aleksandra Lukasek - mediatorka

Mediatorka, z wykształcenia pedagog opiekuńczo-wychowawczy i resocjalizacyjny, wieloletni kurator sądowy Wydziału Rodzinnego i Nieletnich dla Warszawy- Mokotowa. Mediuje w sprawach rodzinnych i szkolnych. Autorka i współautorka takich publikacji jak „Dziecko w sytuacji rozstania rodziców” „Nauczyciel-wychowawca kreatorem mediacji w szkole”, „Rola mediacji szkolnych w edukacji dla przyszłości”, „Od konfliktu do porozumienia”, „Mediacja szkolna. Zasady, procedury, kompetencje. Szkolny ośrodek mediacji”. Wiedzę i umiejętności z zakresu mediacji rodzinnych zdobywała głównie pod skrzydłami naszego Centrum.

Jadwiga Włodarczyk - mediatorka

Absolwentka pedagogiki i filologii polskiej Uniwersytetu Warszawskiego. Od 2018 r. mediatorka rodzinna. Ukończyła szkolenie podstawowe z mediacji i specjalistyczne z mediacji rodzinnej w CMPP, tamże odbyła staż zawodowy. Założycielka i redaktorka portalu dla rodzin patchworkowych Inny Portal Rodzinny.

Agnieszka Gut - mediatorka

Absolwentka Uniwersytetu Łódzkiego i Akademii Koźmińskiego w Warszawie. Z wykształcenia matematyk, z wyboru księgowa. Spotkanie z mediacją rozpoczęła w 2017 roku od kursu podstawowego organizowanego przez Stowarzyszenie Notariuszy RP a prowadzonego przez Macieja Tańskiego. Ukończyła szkolenia z mediacji rodzinnej i gospodarczej organizowane przez CMPP oraz odbyła staż zawodowy pod okiem mediatorów z CMPP. Specjalizuje się w sprawach rodzinnych i gospodarczych.